2012 Londra Olimpiyatları Türkiye Kadrosu

Gündem bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

  1. deep

    deep Harbi Aktif Üye

    2012 Londra Yaz Olimpiyatları Türk sporcular
    [​IMG]
    2012 Londra Olimpiyatları'na katılacak Türk sporcular listesi aşağıdaki gibidir:

    ATLETİZM
    Tarih: 3 -12 Ağustos
    Yer: The Mall

    ERKEKLER
    Fatih Avan (cirit atma)
    Eşref Apak (çekiç atma)
    Ercüment Olgundeniz (disk atma)
    Bekir Karayel (erkekler maraton)
    Polat Kemboi Arıkan (erkekler 5 bin ve 10 bin metre)
    Tarık Langat Akdağ (erkekler 3000 metre engelli),
    İlham Tanui Özbilen (erkekler 1500 metre)
    Hüseyin Atıcı- Atletizm (Gülle atma)

    KADINLAR
    Bahar Doğan, Sultan Haydar, Ümmü Kiraz (maraton)
    Binnaz Uslu, Gülcan Mıngır, Özlem Kaya (3 bin metre engelli)
    Aslı Çakır Alptekin, Tuğba Karakaya, Gamze Bulut (1500 metre)
    Nagihan Karadere (400 metre engelli)
    Pınar Saka (400 metre)
    Tuğçe Şuhutoğlu, Kıvılcım Kaya (çekiç atma)
    Dudu Karakaya (5 bin metre)
    Nimet Karakuş (100 metre)
    Semiha Mutlu (20 kilometre yürüyüş)
    Karin Melis Mey (uzun atlama)
    Merve Aydın (800 metre)
    Burcu Ayhan (yüksek atlama)
    Nevin Yanıt (110 metre engelli)
    Pınar Saka, Meliz Redif, Sema Apak, Birsen Engin, Özge Akın, Elif Yıldırım (4x400 bayrak)

    HALTER
    Tarih: 28 Temmuz -7 Ağustos
    Yer: ExCel Arena 2

    KADINLAR
    Nurdan Karagöz (K) 48 Kg
    Aylin Daşdelen (K) 53 Kg
    Bediha Tunadağı (K) 58 Kg
    Sibel Şimşek (K) 63 Kg

    ERKEKLER
    Erol Bilgin (E) 62 Kg
    Hurşit Atak (E)62 Kg
    Mete Binay (E)69 Kg
    Fatih Baydar (E)85 Kg
    İbrahim Arat (E)94 Kg

    TAEKWONDO
    Tarih: 8 -11 Ağustos
    Yer: ExCel Arena 3

    BAYANLAR
    Nur Tatar (K)67 Kg

    ERKEKLER
    Servet Tazegül (E)68 Kg
    Bahri Tanrıkulu (E)+80 Kg

    BADMİNTON
    Tarih: 28Temmuz - 5 Ağustos
    Yer: Wembley Arena

    KADINLAR
    Neslihan Yiğit (K) Tekler

    ATICILIK
    Tarih: 28Temmuz -6 Ağustos
    Yer: The Royal Artillery Barracks (Kraliyet Topçu Kışlası)

    KADINLAR
    Çiğdem Özyaman (K)Skeet
    Nihan Kantarcı (K)Trap

    ERKEKLER
    İsmail Keleş (E) 10 m Havalı Tabanca
    Oğuzhan Tüzün (E)Trap
    Yusuf Dikeç (E)Tabanca

    BOKS
    Tarih: 28 Temmuz -12 Ağustos
    Yer: ExCel Arena 4

    ERKEKLER
    Ferhat Pehlivan (E) 49 Kg
    Selçuk Eker (E) 52 Kg
    Fatih Keleş (E) 60 Kg
    Yakup Şener (E) 64 Kg
    Adem Kılıççı(E) 75 Kg
    Bahram Muzaffer (E) 81 Kg

    OKÇULUK
    Tarih: 27Temmuz - 3 Ağustos
    Yer: Lord's Cricket Ground

    KADINLAR
    Begül Löklüoğlu (K) Klasik Yay

    YÜZME
    Tarih: 28Temmuz -10 Ağustos
    Yer: Aquaics Centre

    KADINLAR
    Burcu Dolunay (K)-50m Serbest - 100m Serbest
    Hazal Sarıkaya (K)100m Sırtüstü
    Dilara Buse Günaydın (K)100m Kurbağalama ...200 m Kurbağalama

    ERKEKLER
    Derya Büyükuncu (E) 200m Sırtüstü
    Ediz Yıldırımer (E) 1500 m Serbest
    Kemal Arda Gürdal (E) 100 m Serbest

    YELKEN
    Tarih: 29Temmuz -11 Ağustos
    Yer: Weymouth and Portland

    KADINLAR
    Nazlı Çağla Dönertaş (K) Laser Radial

    ERKEKLER
    Mustafa Çakır (E) Laser
    Deniz Çınar (E) 470
    Ateş Çınar (E) 470
    Alican Kaynar (E) Finn

    JUDO
    Tarih: 28 Temmuz -3 Ağustos
    Yer: ExCel Arena 2

    KADINLAR
    Gülşah Kocatürk (K) +78 Kg

    ERKEKLER
    Sezer Huysuz (E) 73 Kg

    MASA TENİSİ
    Tarih: 28Temmuz - 8 Ağustos
    Yer: ExCel Arena 1

    KADINLAR
    Melek Hu (K) Tekler

    ERKEKLER
    Bora Vang (E) Tekler

    VOLEYBOL
    Tarih: 28Temmuz -12 Ağustos
    Yer: Earls Court

    KADINLAR
    Esra Gümüş (K)
    Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu (K)
    Gizem Güreşen (K)
    Ergül Avcı (K)
    Polen Uslupehlivan (K)
    Bahar Toksoy (K)
    Özge Kırdar Çemberci (K)
    Gözde Sonsırma (K)
    Naz Aydemir (K)
    Neriman Özsoy (K)
    Eda Erdem Dündar (K)
    Neslihan Darnel (K)

    BASKETBOL
    Tarih: 28Temmuz - 12 Ağustos
    Yer: Olimpiyat Parkı Basketbol Arena

    BAYANLAR
    Bahar Çağlar (K)
    Birsel Vardarlı (K)
    Esmeral Tunçluer (K)
    Işıl Alben (K)
    Kuanitra Holingsvorth (K)
    Nevriye Yılmaz (K)
    Nilay Kartaltepe (K)
    Şaziye İvegin (K)
    Tuğba Palazoğlu (K)
    Tuğçe Canıtez (K)
    Yasemin Begüm Dalgalar (K)
    Yasemin Horasan (K)

    BİSİKLET
    Tarih: 28Temmuz - 1 Ağustos
    Yer: The Mall
    Yol Bisikleti

    ERKEKLER
    Ahmet Akdilek (E)
    Miraç Kal (E)
    Kemal Küçükbay (E)

    JİMNASTİK
    Artistik
    Tarih: 28Temmuz - 7 Ağustos
    Yer: North Greenwich Arena

    KADINLAR
    Göksu Üçtaş (K) Artistik Cimnastik

    GÜREŞ
    Tarih: 5-12 Ağustos
    Yer: ExCel Arena 2

    Erkek
    Rıza Kayaalp
    Selçuk Çebi
    Nazmi Avluca,
    Cenk İldem,
    Atakan Yüksel,
    Ayhan Karakuş
    Rahman Bilici