2012 KPSS Başvuruları Ne Zaman

Sehbal Üye
KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? KPSS Başvuru Tarihleri

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvurularının alınacağı tarih açıklandı.

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 18 Haziran-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında alınacak.

2012-KPSS, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 23 Eylül 2012 Pazar günü, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılacak.

Sınava ortaöğretim ve ön lisans mezunlarıyla mezun olabilecek durumda olan adaylar girebilecek. Başvurular 18 Haziran-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak ve başvuru merkezlerince yürütülecek.

Ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri KPSS'de başvuru merkezi olarak görev yapacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin ''osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşacak. Kılavuzun dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Kılavuzda, başvuru, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alacak. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.