2010 Öğretmen Atamaları

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu cicozz tarafından paylaşıldı.

 1. cicozz

  cicozz Çocukluk cicozlarda saklı

  2010 Öğretmen Atamaları - 2010 10 bin Öğretmen Ataması - 2010 Öğretmen Alımları
  Son bir umut ile geçen hafta, “Sayın Çubukçu, bu kadar beddua kaldırılmaz” demiştik. Nihayet yapılan çağrılara olumlu bir cevap alındı.

  Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden, yapılan açıklamada, 2008 ve 2009 KPSS sınav sonuçlarına göre, son bir kez daha öğretmen alımı yapılacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine, geç de olsa, haklı olduğu defalarca vurgulanan çağrılara kayıtsız kalmadıkları için teşekkür ediyoruz.

  2010 Yaz Dönemi Öğretmen Atamalarına İlişkin Basın Açıklaması

  BASIN AÇIKLAMASI

  2010 yılı öğretmen atamalarıyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

  Bakanlığımız, eğitim öğretim yılının kendi takvimine uygun, sağlıklı bir şekilde işletilmesi adına bu yıl itibariyle yeni bir uygulamaya geçeceğini ve öğretmen atama/görevlendirmelerinin 2010 yılı yaz döneminde gerçekleştirileceğini daha önce duyurmuştu.

  Bu çerçevede 2008-2009 yıllarında KPSS sınavına giren ancak herhangi bir eğitim kurumuna yerleşemeyen öğretmen adaylarımızın durumu göz önüne alınarak, 2010 yılındaki 10.000 öğretmen atamasının ilkinin Haziran ayı içerisinde yapılması Sayın Bakanımızın Maliye Bakanımız ile yaptığı görüşmeler sonucunda netleşmiştir. Böylece 2008-2009 yıllarında KPSS sınavına giren öğretmen adaylarımızın Şubat ayında gerçekleştirilmeyecek atamadan ötürü her hangi bir hak kaybı olmayacak, aldıkları puanlar Haziran ayındaki atama için de geçerli olacaktır.

  Buna ek olarak, geriye kalan kontenjanlar için ikinci öğretmen atamalarımız Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu Ağustos atamasında öğretmen adaylarımız 2009 KPSS sonuçları ile ÖSYM tarafından Temmuz ayında yapılacak 2010 KPSS sonuçlarına göre başvuruda bulunabileceklerdir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği