2007-08 sonbahar-kış ayakkabı trendleri

Moda bölümünde yer alan bu konu Betül17 tarafından paylaşıldı.

 1. Betül17

  Betül17 denizimsi

  Sonbahar soğuk ve kasvetli yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladı. Bu soğuk günlerinize renk katacak ve bayanların en büyük tutkusu olan ayakkabılar farklı model ve renklerle vitrinleri süslemeye başladı.

  İlk başta bu sezon genellikle ağırbaşlı ‘BURCATO’ dediğimiz, siyah-gümüş veya Siyah-nikel tonları bu ağırbaşlı uyumu sizlere sunuyor. 2008 yazında bu etkiyi görmeye devam edeceğiz. Sadece tabanlarda kullanılan yumuşak tonlarla biraz da olsa bu sert etki yumuşayacak.Siyah bir ayakkabıda kırmızı taban görürseniz şaşırmayın. Ayrıca safari tonları her zaman vazgeçilmez tonlar arasında. Kroko, leopar, ıguana, lacoste (kertenkele) gibi doğal dokular ve renklerin üzerine kırmızı, mavi, antik bronz, antik gold işleniyor. Bütün bu renkler birbirleriyle oyun içindeler, bu da sizlere biraz eğlence katacağa benziyor…


  Bu zamanlarda en önemli şey rahat giyim tarzı ve bayanlar hem stil sahibi hem de rahat olabilecek. Eski modellerin küt burunları ve keskin hatları yerini yuvarlak, soft kesimlere bırakıyor. POLYODUM dediğimiz yuvarlak burunlar platformlarla yükseliyor. Hem feminen görünecek hem de boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebileceksiniz.


  Malzeme olarak her sezon tasarımcıların ilham aldığı doğal yaşam, doğal malzeme doğalarına zarar vermeden kullanılıyor. Bütün bu doğallık imitasyon olarak ayakkabı ve çantalarda kullanılıyor.


  Günlük giysilerde rugan ayakkabılar farklı renkleriyle büyük beğeni topluyor. Siyah, kırmızı, kahverengi, mor, camel, bej, yeşil gibi cesur renklerin içinde en dikkat çekici olan gri ve tonları. Gri rugan deri ile birleşiyor. Koyu ton olan antrasitten en açık olan buz grisine kadar bütün gri tonları görmek mümkün.


  Bir diğer fark ise bu sezon ayakkabılarda bol bol aksesuar kullanılması. Minik büzgüler, fiyonklar, püsküller, zarif işlemeler, broş ve tokalarda klasik renklerin dışına çıkılarak parlak neon tonlar ve mat metal renkler tercih edilmiş.


  Ayakkabılarda kullanılan diğer bir farklı malzeme de kadife kumaşlar. Eskitilmiş görünümlü kadifelerin yanı sıra, üzeri crash efekti verilenleri de kullanılıyor bu sezon ayakkabılarda. Özellikle koyu kırmızı, yeşil ve mor olanları oldukça şık görünüyor. Mücevher görünümündeki ayakkabı broşları, kadife doku ile birleşerek saray zarafetini modern yaşamın içine dâhil ediyor. Zanotti, Marni, Dries Van Noten, Chloe, Cavalli gibi tasarımcı markalar, feminenliği retro ile birleştirerek ellileri ve seksenleri günümüze taşıyor. İki renkli ayakkabılara hemen hepsi koleksiyonlarında yer vermiş. Kimisi, günlük hayat içerisinde rahatlıkla kullanılabilecekken, kimisi iddialı formları ve renkleri ile sadece vitrinlerde yerini alıyor.


  Yeni sezonda farklı model ve renklerle sizleri bekleyen eğlenceli, feminen, yüksek, aristokrat görünümlü ayakkabılarınızla güzel adımlar atmanız dileğiyle… Mutlu bir sezon diliyorum herkese….