2 resim arasındaki farkı değil,düşünceler arasındaki farkı bulun !!!

hortLak c ε ή κ
İsmaili cemaati lideri Mahmut Hocayı karşılamak için Atatürk Havalimanına gelen müritler

Düşman ortodoks liderlerinin istanbulda bir araya gelmesi

yukarıda gördüğünüz 2 resimdede çok fazla farklılık yok.sakal ve cübbe ortak yönleri.buradaki ana olgu da (din) tabiiki.farklılık resimlerde değil,bizim düşünce yapımızda..Akşam kanal D de haberleri seyrederken dikkatimi çekti bu düşünce farklılığı...

ilk haberde ismaili cemaati lideri mahmut hoca umre ziyaretinden dönüyor.müritleri Atatürk havalimanında karşılamak için.vay efendim Atatürk hava limanını böyle Atatürk! yazarak vurgulamalar.hani çarşaf sakal yansıdı ya ekrana.hemen bi laiklik propagandası girecek araya.olmazsa olmaz.yanlış anlaşılmasın tesettürü savunurum.sakal ise Peygamber efendimizin sünnetidir.şov olsun tarz yapıym diye bırakılmaz...spiker haberi anlatırken kara çarşaflı,sakallı,sarıklı müritler ve onlardan farkı olmayan eşi ve çocukları!!! şeklinde anlatıyor haberi.ama öyle bi üslup kullanıyor,öyle bir telaffuz edişi var sakallı,sarıklı,kara çarşaflı derken hani tabiri caizse bir kaşık suda boğacak o insanları neredeyse.kanıma dokundu resmen...sonuçta alnı secdeye gelmiş,kuran okuyan insanlar.doğru veya yanlış ya da bütün eksiklikleriyle dininin gereklerini uygulamaya çalışmaktan başka amaçları ne.bir insanın kıyafeti kara diye yüreğidemi kara olmalı.biz öyle görmek zorundamıyız yada.hani evrensel bir hoş görümüz var bizim bakın ne güzel medeniyetlerin dinlerin buluştuğu istanbulda yıllardır düşman olan iki ortodoks lideri bir araya geliyor tüm dünya flaş haberlerle veriyor,bizde diyoruz; biz dinlere medeniyetlere saygılıyız.ama gel gör ki; kendi milletimizden olan,kimliklerinde TÜRK yazan insanları sırf dış görünüşleri yüzünden dışlayabilecek kadar esnek vicdanlara sahibiz...bu nasıl bir tezattır açıklayabilecek kimse varmı?yanlış anlaşılmasın siyasi amaçlı değildir yazım.sadece insanoğlunun bu iki yüzlü tavırlarına tahammül edemiyorum...

Son düzenleme moderatör tarafından:
pala dayı Harbi Aktif Üye
Bu konuya değindiğin için seni tebrik ederim.
Bunun tek açıklaması varAllah,tan korkmayanlar , kuldanda utanmazlar,sorarsan onlara , dinide kimseye bırakmazlar,onların ninelerininde eşarp taktığını,ama türban takmadığınıısrarla savunurlar,ama malesef takke düştü kel gözüktü artık insanlar eskisi gibi değil yemiyorlar sizin bu ali cengiz oyunlarını.
Netice olarak sözün özü şudur.........ONLAR İSTEMESEDE ALLAH CC NURUNU TAMAMLAYACAKTIR......

fbrdm07 HaRBi DeLiKaNLı
tebrik ederim güzel çalışma . ne yazıkki bu önyargı ülkemizde abartı seviyede var. bir insanı direk sakalından saçından giyiminden dolayı kalıplara sokma alışkanlığımız var.ne olursan ol önce insan ol yok şu şuncu şu buncu şu o takımlı şu bilmemneist diye bölünmemek lazım. insana insan olduğu için değer vermeliyiz..

pesimist sanal alem
Emegine saglık..
Bizim ülkemizde kara carsaflı türbanlı şöyle böyle die alay edenler batı yanlısı oluyorlar, modern insalar oluyor güya;peki bu modern insalara soruyorum kara cübbeli papazlar neden sempatik geliyor? onlara! bu nasıl bi ceilşki? nerde modernlik nerde düşünce olgunlugu? karışık işler sevdikleri Avrupa olunca siyah cübbeli papazlar sempatikler geliyor düşünceleri cok basit ülkenin %70 dinciyken ülkeyi Allaha inanma koşulunda türban takması siyah carşaf giymesi eleştiriliyor alay konusu oluyor tüm bunlara ragmen ülkemizde modernim diyenlerin cahil olmadığını savunabilcek birisi var mı?ve Türkiye'de yeterince özgürlük oldugunu savunabilecek birisi varmı modern insanlar acık giyinebilirken dinini yaşayanın türban takması özgür olması neden engelleniyor tüm herşeye ragmen Türkiye'de kurallar, yaşam bi celişki olmanın anlamasızlıklardan ibaret olmanın bir adım uzağında degil ve bu düşünce hiç degişmeyecek ülkemizde böle sacmalıklar yüzünden birbirimiz elestirmek birbirimizden nefret etmek yüzünden güçlenemiyecegiz acı...

Ömer
Yönetici
Kanal D, Star,Hurriyet, Milliyet, Vatan, Radikal aşırı derecede din düşmanlığı yapıyor.Aleni şekilde dini haberler ön plana çıkarılıp laiklik elden gidiyor ayağına yaygara çıkarıyorlar.İnanın ben bu kanalları izlemiyorum, çünki belirli bir inanışa ve siyasi fikre karşı şu son dönemlerde üst seviyede saldırı konuma geçmiş durumdalar... Aynı yayın grubu Emre Belözoğlu'nun secde eden resmini eleştirdiği zamanlarıda hatırlıyorum.Ama nedense Kezman'ın Hz.İsa'yı tasvir eden döğmelerine veya golden sonra I LOVE U JESUS yazılı tişörtlere veya sahaya girerken haçlı kolyeleriyle aforoz çıarmalarına birşey yazmıyorlar.Tamamen maksatlı yayın anlayışıdır bu.

Son düzenleme:
Papatya_Perisi Baby on Board
imam hatip'de okuyor diye bin bir türlü küfüre vs. maruz kalıyor din kardeşlerimiz, fakat yurt dışında gördüklerim ise tam tersi. bir kilise papazına o kadar saygı duyuluyor ki inanamazsınız. kardeşimiz diye bildiğimiz insanlar ise tam tersi bizleri sırtlarından vurma çabasındalar. işte bu dini küçük ve hor görün beyinsiz yaratıklar doğudaki katliamın suçlularıdır! olan beyinlerinide yıkaya yıkaya yok etmişler ve şimdi doğudaki kürt kardeşlerimizin beyinlerini yok etmeye çalışıyorlar. bu vatan neler gördü neler yaşadı. sizin gibi 3 kuruş para etmeyen çapulculara hiç mi hiç pabuç bırakmayız evel Allah!
burda yazdıklarımdan dolayı ister hapse atsınlar ister assınlar isterlerse kessinler dediklerimin arkasındayım :) madem düşünce özgürlüğü var buyrun benim düşüncelerimde bunlar!