12 Dev Adam, İtalya'ya gitti...

Basketbol bölümünde yer alan bu konu spettro tarafından paylaşıldı.

 1. spettro

  spettro Üye

  Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Basketbol Takımı, kamp çalışmaları için İtalya'ya gitti. Çalışmalarının 2 günlük İstanbul bölümünü tamamlayan ''12 Dev Adam'', kamp dönemini 4 Ağustos Cumartesi gününe kadar Bormio kentinde devam ettirecek.


  Kamp çalışmaları kapsamında 29 Temmuz Pazar günü İtalya ile hazırlık maçı yapacak olan milliler, ardından Bormio'da düzenlenecek olan özel bir turnuvaya katılarak Avustralya ve Sırbistan ile maç yapacak.


  (A) Milli Takım, 5 Ağustos Pazar günü Türkiye'ye dönerek hazırlıklarına yeniden başlarken, İstanbul'da konuk edeceği Avustralya Milli Takımı ile 10 ve 11 Ağustos tarihlerinde de iki özel karşılaşma oynayacak.


  Antrenör Bogdan Tanjevic, yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İtalya kampının hazırlık döneminin en önemli parçası olduğunu vurgulayarak, ''Orada yaptığımız çalışmaların karşılığını Avrupa Şampiyonası'nda alacağız. Her geçen sene hedeflerimiz daha yüksek olmalı. İlk 3'e girip olimpiyat vizesi almayı hedefliyoruz'' diye konuştu.


  (A) Milli Basketbol Takımı aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor: Ömer Aşık (Alpella), Cenk Akyol, Ermal Kurtoğlu, Kerem Gönlüm, Ender Aslan (Efes Pilsen), Hakan Demirel, İbrahim Kutluay, Oğuz Savaş, Ömer Onan, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Fatih Solak (Galatasaray Cafe Crown), Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks), Engin Atsür (Benetton Treviso), Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic), Kaya Peker, Serkan Erdoğan (TAU Ceramica), Tutku Açık (Türk Telekom) ve Mehmet Okur (Utah Jazz)