10 Yaşına Giren Bluetooth, Hayal Kırıklığı Mı?

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  10 yıl önce tanıştığımız Bluetooth teknolojisinin bugün geldiği nokta, beklenenin çok daha gerisinde

  Bluetooth teknolojisi, 10 yılın ardından hala bekleneni verebilmiş değil.

  Bluetooth teknolojisi ile tanışmamızın ardından tam 10 yıl geçti. Bu teknolojinin ilk kez hayatımıza girdiği günleri hatırlayanlar, mutlaka söylenen sözleri ve vaat edilenleri de hatırlayacaktır. O zamanlar Bluetooth'un kablolara elveda anlamı taşıdığı sık sık telaffuz ediliyordu. Hatta Bluetooth teknolojisinin kablosuz internetin geleceği olduğu bile söylenmişti.

  Bugün geldiğimiz noktada ise, Bluetooth'un vaat ettiği birçok şeyin başka teknolojiler tarafından gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bluetooth ise, geride bıraktığı 10 yıldan sonra bile kısıtlı menzili ile bir köşeden rakiplerini seyrediyor.

  Bu kadar serzenişin ardından olaya bir de iyi tarafından bakalım. Her ne kadar vaat ettiklerini yerine getirememiş de olsa, bugün herkesin kulağında yanıp sönen küçük kulaklıklar görüyor olmamızı Bluetooth teknolojisine borçluyuz. Cep telefonları ve cep bilgisayarları için bu mavi teknolojinin önemi gerçekten büyük.

  Acısıyla tatlısıyla 10 yılı geride bırakan Bluetooth teknolojisine, çok daha başarılı geçecek nice 10 yıllar diliyoruz...